Foto

Důležitost fotografií

Většina klientů si vybírá umělce a tváře pro své reklamní kampaně podle fotografií. Když je zaujmou, pozveme Vás na casting (konkurz), kde máte příležitost projevit svůj talent. Někteří klienti nemají dost času na osobní výběr, proto se rozhodují pouze na základě fotografií.

Když chcete dostat skvělou práci, je nutné mít skutečně kvalitní fotografie pro svůj book (portfolio - album profesionálních fotografií ve formátu A4, které je důkazem Vaší fotogeničnosti).

Na každém castingu pak máte možnost dát klientovi své nejlepší fotografie se základními údaji o Vás. K tomu slouží tzv. SET karty, které nikomu nedovolí na Vás zapomenout ani po shlédnutí mnoha jiných tváří.

S jejich tvorbou Vám rádi pomůžeme. Pokud nemáte aktuální fotografie, neváhejte se obrátit na nás. Máme ateliéry v centru Brna i Prahy s vysoce kvalitní technikou. Naši fotografové dovedou skvěle zachytit Váš půvab
i nadání.

Příprava na focení

Na focení byste se měli připravit jako na rande. Je to první krok k získání velmi zajímavé a lukrativní práce. Spoustu lidí na celém světě toto povolání živí, jiní se mu věnují jen občas. Můžete se inspirovat kvalitními módními časopisy. Stačí probrat šatník a zaměřit se na různé výstřihy a odstíny barev. Snažte se sladit oblečení s obuví a doplňky. Nápadné potisky, oděvy s výraznými knoflíky a třpytkami konkurují Vaší přirozené kráse.

Pokud nechcete zvýraznit určité partie, nevybírejte pro ně čistě bílé a lesklé materiály. Jako náušnice doporučujeme jen drobné tečky. Všechno zlato a šperky odvrací pozornost od Vás. Snažte se ušetřit fotografovi práci s retušování znečištěných a pomačkaných oděvů.

Zkuste se vžít do role návrháře a vyjádřit různé styly: přirozený, klasický, sportovní, romantický, dramatický... Překvapte nás svou originalitou, výstředností a extravagancí.

Do ateliéru přijeďte vybavení jako na cestu kolem světa. Přineste si plný kufr věcí. Kožich s čepicí
a rukavicemi, abyste neumrzli na ledovci, a zároveň plavky s brýlemi k moři. Přibalte obleky a společenské róby na předávání Oskarů, kdybychom se stavili v Hollywoodu. Nezapomeňte ani krásné prádlo pro romantické večery se svou láskou na Havaji.

Tipy pro nové talenty

Jestli nemáte dost zkušeností z oblasti modelingu a umění, navrhneme pár drobností, které Vám pomohou dosáhnout co nejlepšího výsledku. Pokud tomu nebrání Váš zdravotní stav, začněte více posilovat své svaly. Zaměřujte se na problémové partie břicha a hýždí. Myslete na to, že každým pohybem se stáváte krásnější
a získáváte spoustu pozitivní energie. Na následujícím odkazu máme pro Vás jednoduchou sestavu cviků, kterou doporučují rehabilitační lékaři pro každodenní protahování.

Minimálně týden předem a den před focením proveďte důkladný peeling celého těla (odstranění kousků odumřelé pokožky pomocí krému obsahujícího hrubé částečky) nebo masáž hrubší houbou.
Bronzová kůže je působivá na barevných fotografiích. Zajistěte však rovnoměrnost svého opálení. Pro černobílé fotky a umělecké zpracování je vhodná i světlejší pleť, takže opálení není nutné.

Pro kouzelný úsměv můžete použít různé přípravky na bělení zubů. Nejvhodnější je poradit se se svým zubním lékařem. Doporučujeme zdlouhavější, avšak šetrné a bezpečné metody. Pokud si barvíte vlasy, navštivte svou kadeřnici, aby osvěžila Váš přeliv, nebo odbarvila odrostlé vlasy. Večer před focením si důkladně umyjte vlasy, použijte masku a lesk na vlasy. Vaše nehty budou vidět v každém detailním záběru. Nejvhodnější je přirozená úprava s bezbarvým lakem nebo francouzská manikúra. Nepodceňte ani pedikúru.

72 hodin před focením se vyhněte ponocování, kouření, alkoholu, kofeinu, červenému masu, tučným
a kořeněným jídlům. Mohou způsobit povadlost a mírné otoky pleti. Dovedou tak zničit veškerou snahu.
Ráno před focením se samozřejmě oholte. Pak stačí umýt obličej a nanést pomádu na rty. Nepoužívejte krémy, které obsahují Retin A nebo Alpha Hydroxy - způsobují olupování kůže. Vaše pleť by měla být důkladně odlíčená. Je dobré přibalit vlastní krém, make-up, řasenku a jiná líčidla. Pokud používáte oční kapky, vezměte si je.

Zajistíme Vám časté obměny líčení a barvy sladíme s oblečením, které budete mít momentálně na sobě. Vytvoříme zajímavé účesy, abychom stále měnili Váš vzhled. Spousta fotomodelek stráví hodiny
před zrcadlem, aby zjistili, co jim sluší nejvíc. Věřte, že pokud něčemu věnujete čas, půjde to vidět.
Úspěch Vás nemine.

Před objektivem pak stačí vstoupit do světa fantazie a snů. Zkusit beze slov vyprávět své smutné i veselé zážitky. Změníte náladu a přirozeně se to projeví i na Vašem výrazu a póze. Díky tomu předvedete svůj talent a krásu ze všech možných úhlů.

Rádi Vás fotíme při oblíbené činnosti. Pokud Vás čeká trénink, zápas nebo vystoupení, dejte nám o tom vědět. Zachytíme atmosféru Vašeho úspěchu. Žádná fotografie nemluví za Vás tak skvěle jako snímky vyzařující štěstí. Klidně si přineste svého zvířecího miláčka nebo oblíbený hudební nástroj. Vše co máte rádi.

Stačí se ozvat a domluvíme se na termínu focení. Díky uvedeným tipům se můžete začít zdokonalovat
už dnes. Hodně úspěchů na cestě ke svým snům!

Neváhejte nás kontaktovat: tel. 777 350 583, e-mail: info@talentgalaxy.com